24 saat içinde 190 köy yolunu ulaşıma açtık
 
İki gündür aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle 228 köy yolumuzun ulaşıma kapanması sonucu çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz 24 saat içerisinde 190 köy yolumuzu ulaşıma açtı. Ekiplerimiz yolu kapalı 38 köyümüz için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 
Ekiplerimiz ciddi bir çalışma temposu ortaya koyuyor
 
Kış şartlarına karşı önceden gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirten Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci, “Türkiye’nin en seri ve genç araç parkına sahip olan kurumumuzun ekipleri karla mücadele konusunda oldukça tecrübeli ve uzman. Kapanan 228 köy yolumuzdan 190 köyümüzün yolu kurduğumuz 8 ekip ve 67 iş makinemiz tarafından 24 saat içerisinde ulaşıma açıldı. Bu çok ciddi bir çalışma temposu gerektiriyor. Araçlarımız seri hareket edecek güçteler ve gerekli bakımlarını önceden yapmıştık” ifadelerini kullandı.
 
Sağlık ve Taşımalı Eğitim öncelikli müdahale alanlarımız
 
Mesai mefhumu gözetmeden çalışan bir kurum olduklarını aktaran Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci, karla mücadele eylem planı kapsamında önceliklerinin sağlık ve taşımalı eğitimin yoğun olduğu bölgelerde olacağını söyledi.
 
Özel İdare halka hizmet götürme kurumudur
 
Genel Sekreterimiz Tenekeci, “Grup köy yolları, taşımalı eğitim ve nüfus bakımından yoğun köy yollarının ulaşıma açılmasına öncelik veriyoruz. Ancak sağlık, mahsur kalma, cenaze gibi acil durumlarda en yakın karla mücadele ekibi talep edilen yere yönlendirilecektir. 87 personelimiz 8 ekip şeklinde sahada vatandaşımızın hizmetinde. Özel İdare halkımızın kurumudur. Personelimizle, araçlarımızla her türlü olanaklarımızla halkımızın yanındayız” dedi.