'Yol Medeniyettir' anlayışıyla asfaltlama çalışmalarımız sürüyor
 
İdaremiz, yol standartlarının iyileştirilmesi amacıyla çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. 2016 yılı kırsal altyapı programını başarıyla sürdüren İdaremiz, kırsalda yol ağının daha modern hale gelebilmesi ve yol konforunun artması için yoğun çaba gösteriyor. 
 
Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın ilçesine ve ilimize daha sağlıklı ulaşmalarını sağlamak amacıyla, canla başla çalışan ekiplerimiz, yıl içerisinde toplam 85 km sıcak asfalt, 172,2 km bakım-onarım, 322,7 km Stabilize, 227,5 km arazi yolu, 6 bin km Greyderli bakım, 17  km BSK aşınma tabakası ile 63 adet odak köprü ve menfez dolgusu yaptı.
 
Grup köy yolları bittiğinde 630 km yol ağı asfaltlı olacak
 
Çok sayıda ekiple il ve ilçe köylerinde 562 köy olmak üzere toplam 923 yerleşim biriminde 3 bin 275 km yol ağında 24 çalışan ekiplerimizin hedefi grup köy yollarının asfaltını bitirmek.
 
‘Yol medeniyettir’ anlayışıyla hareket ettiklerini söyleyen Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci, “İş sezonunun başlamasıyla birlikte devletimizin destekleriyle hummalı bir çalışma ortaya koyduk ve idaremizin çalışmaları süratle devam ediyor. Hedefimiz grup köy yollarının asfaltını bitirmek. Grup köy yollarımızın asfaltı tamamlandığında 630 km asfalt tamamlanmış olacak. Yaptığımız asfaltın ömrü 10 yıl. İlimizin iklimi göz önüne alındığında bu iyi bir zaman dilimi.  Farklı noktalarda çalışmalar devam ediyor” şeklinde konuştu.