Köylerimize Müjde: Büyük Proje Yolda
 
İdaremiz köy içlerini çamurdan ve tozdan temizlemek için Parke Üretim Tesisi kuruyor. İnşaat yapımının sona gelindiği parke üretim tesisimizde yakın zamanda üretimine başlanacak.
 
Yaklaşık bin metrekare alan üzerine kurulan tesisimiz, günlük ortalama 850 metrekare parke üretecek. İdaremiz bütçesiyle yapılan parke üretim tesisi, otomatik seri üretim yaparak yılda yaklaşık 150 bin metrekare alana parke imalatı yapacak.
 
Proje sayesinde köy içleri temiz ve çamurdan kurtarılacak. Kırsal altyapı projeleriyle hayatı kolaylaştırdıklarını ifade eden Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci, “Parke üretim tesisimiz yapım işi devam ediyor. Tesisimizin inşaat kısmında sona yaklaştık. Üreteceğimiz parke taşları ile köylerimizin içi ve çehresi değişecek. Köylerimizdeki en büyük sıkıntı olan çamur ve kir ortadan kaldırılmış olacak. Köylerimiz daha estetik bir görünüm kazanmasının yanında, temiz alana sahip olacak. Ayrıca kendi parkemizi, kendi tesisimizde üreteceğimiz için çok mutluyuz. Çünkü bu durum hizmet hızını ve zaman tasarrufu noktasında da büyük kolaylıklar sağlayacak” dedi.
 
Full otomatik olan tesisimiz kilitli ya da kilitsiz parke taşlarını seri üretecek. Ayrıca tesisimiz hidrolik sistem orta basınçlı hidrolik valflerle donatılmış olup 6 adet hidrolik pompa ile beslenecek. İstenildiğinde ikiden fazla pompanın debisi aynı silindire gönderilerek üretim maksimum debiye çıkarılabilecek.