Karla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde 24 hizmet
 
Kışın sert ve soğuk geçtiği ilimizde karla mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi ve kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci’nin direktifleriyle karla mücadele eylem hazırlandı.
 
İdaremiz, hazırlanan karla mücadele eylem planı kapsamında her türlü olumsuz hava durumuna karşı 24 saat çalışacak şekilde 8 ekip kurdu. 562 köy olmak üzere toplam 934 yerleşim biriminde 3 bin 275 km yol ağında karla mücadele edecek olan ekiplerimiz 24 saat hizmet edecek şekilde hazır hale getirildi.
 
67 iş makinesi, 87 personel ile 24 saat hizmet
 
Her türlü hava muhalefetine karşı tedbir aldıklarını belirten Genel Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci, “Araç parkımızda modeli yüksek greyder, dozer, kar bıçaklı kamyon, treyler, loder ve JCB olmak üzere toplam 67 iş makinemizi karla mücadeleye hazır hale getirdik. Buna bağlı olarak 87 personelimiz de görevlendirdik. Araçlarımızın gerekli kış bakımlarını tamamlayarak dinamik ve seri hareket edebilecek ekipler kurduk. Ekiplerimizi 24 saat çalışacak şekilde ayarladık ve ekiplerimiz sürekli alarm durumunda olacaklar” dedi.
 
Taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler ve hastalar öncelikli olacak
 
Genel Sekreterimiz Tenekeci “ilimizin kış mevsimi çetin ve uzun sürmektedir. Özellikle kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına karla mücadele çalışmaları daha etkin yürütülmesi gerekiyor. Bu kapsamda hazırladığımız karla mücadele eylem planıyla grup köy yolları, taşımalı eğitim ve nüfus bakımından yoğun köy yollarının ulaşıma açılmasına öncelik verilecektir. Ancak sağlık, mahsur kalma, cenaze gibi acil durumlarda en yakın karla mücadele ekibi talep edilen yere yönlendirilecektir” ifadelerini kullandı.
 
Geçen yıl 20 bin 776 km yolu ulaşıma açtık
 
Her kış sezonu binlerce km yol açan İdaremiz, son olarak 2015- 2016 kış sezonunda karla mücadele eylem planı çerçevesinde yaklaşık 20 bin 776 km yolu ulaşıma açmıştı.