İdaremizden Eğitime 250 bin TL mali destek
 
Her yıl ilimiz genelinde yüzlerce okulda çeşitli çalışmalar ve hizmet ortaya koyan idaremiz, eğitime büyük katkılar sağladı ve sağlamaya devam ediyor. 2016 yılı itibariyle 4-8-12-24 derslikli yaklaşık 72 okulun yapım ve bakım-onarım işlerini yapan idaremiz, son olarak öğrencilerin okul ihtiyaçları için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 250 bin TL mali destekte bulundu.
 
Şehir yönetiminin önemli bir parçasını oluşturan İdaremiz, altyapı, ulaşım, inşaat, tarım, hayvancılık gibi farklı sektörlerdeki projelerle ilimizde önemli yatırımlar gerçekleştiriyor. Eğitime de önemli katkılar sağlayan İdaremiz öğrenciler için hafta sonları okullarda açılmış destek kurslarının kırtasiye ve diğer ihtiyaçları için 250 bin TL para desteğinde bulundu.
 
Özel İdare’nin öncü ve vizyoner bir kurum olduğunu vurgulayan Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci, “Kurum olarak Ağrı’nın her alanında farklı çalışmalar ortaya koyuyoruz. Eğitim de bu alanlardan biri. Geleceğimizin önemi ve teminatı olan öğrencilerimizin kaliteli ve eksiksiz bir ortamda eğitim ve öğretim görmeleri bizim en büyük gayemiz ve arzumuz. Milli Eğitim Müdürlüğümüze aktardığımız para ile hafta sonları kurs gören öğrencilerimizin gerekli ihtiyaçları giderilecektir. Ayrıca her yıl ilimiz de yapılan birçok okulun yapım ve diğer kontrol işlerini personelimiz yapıyor. Bu işleri inceliyor büyük bir titizlikle takip ediyoruz” dedi.