Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
 
Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci mesajında; “Cumhuriyetimizin ilanının 93. Yıldönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde bütün vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
 
Kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutladıklarını ifade eden Tenekeci, “Başlangıcından sonuna kadar her safhası eşsiz mücadelelerle dolu Kurtuluş Savaşı, Mustafa Kemal'in önderliğinde milletin her ferdinin fedakârlıkları sonucu kazanılan büyük bir zaferdir. Ülkenin işgali karşısında tek vücut olan halkımız, kurtuluşa ve ardından Cumhuriyete uzanan şanlı bir yürüyüş başlatmıştır. Milletimizin bağımsızlığından ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan eden Cumhuriyet, çağdaş dünyada hak ettiğimiz yeri alma kararlılığımızın da göstergesi olmuştur. Cumhuriyetle yönünü belirleyen ve muasır medeniyetler seviyesini aşma hedefini gerçekleştirmek için 93 yıldır büyük çaba gösteren Ülkemiz, yoluna kararlılıkla devam etmektedir” mesajını verdi.
 
Cumhuriyetin fedakârlık olduğunu vurgulayan Genel Sekreterimiz Tenekeci, “Milletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak, birlik ve beraberlik içerisinde, hoşgörüsünü, sağduyusunu kaybetmeden ilerleme yolunda sağlam adımlarla yürümeye devam edecektir. İnanıyorum ki Cumhuriyetimizin 100. yılında, dünyanın en büyük 10 ekonomisi içerisinde olmayı hedefleyen ülkemizin bu hedefe ulaşılacağına olan inancım tamdır” ifadelerini kullandı.
 
Genel Sekreterimiz mesajında, “Bize bu kutsi ülkeyi ve onu taçlandıran cumhuriyeti bırakan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle; kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum” dedi.