Erhan Tenekeci’nin 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı
 
Genel Sekreterimiz Erhan Tenekeci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.
 
Genel Sekreter Erhan Tenekeci mesajında "Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.
 
Medyanın demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu söyleyen Genel Sekreter Tenekeci, “Basın; düşünce, haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin vicdanına ses olmaktadırlar”
 
Gazetecilik mesleğinin fedakârlık gerektirdiğini aktaran Tenekeci, “Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak, önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler. Ülkemizin her köşesinde özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basınımızın daha güzel şartlarda halkımızı bilgilendirmesi adına 2017 yılının umut verici olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum."